Zobrazuje se vám "Důležitá zpráva" nebo "Neznámý díl"?

Může se stát, že se na obrazovce objeví hláška o obrazovce nebo baterii. Je to jen na první pohled znepokojivá zpráva, která po 14 dnech zmizí. Můžete tedy svoje zařízení bezstarostně používat a zprávu jednoduše ignorovat. 

 

Proč se vám ale oznámení vlastně zobrazuje?

Zpráva o výměně dílů se objevuje, protože Apple chce, aby uživatelé byli informováni o tom, že byl telefon repasován či opraven. Pro některé uživatele to může být důležité, protože chtějí vědět, zda byl telefon opraven profesionálně a zda všechny díly fungují správně.

Při repasování se zařízení zkontroluje na více než 50 bodech, v případě potřeby se opraví a vyčistí. Baterie se například vymění při kapacitě nižší než 85 % a důkladně se prozkoumají i další části. Pokud se některý díl nahradí, software to zaregistruje. Zařízení vám poté zobrazí zprávu.

IMG_0003 

Kdy zpráva zmizí?

Upozornění zůstane na zamykací obrazovce po dobu 4 dnů a v aplikaci Nastavení po dobu dvou týdnů. Po uplynutí této doby lze upozornění nalézt pouze pod konkrétní položkou v aplikaci nastavení "baterie", "displej" nebo fotoaparát. Zprávu proto uvidíte pouze dočasně. Níže se můžete podívat, jak vypadá upozornění v aplikaci nastavení.

ios15-iphone13-pro-settings-general-about-parts-unknown-part

 

Nebojte se, nemusíte nic dělat.

Opravdu nemusíte. Zpráva automaticky zmizí. Neexistuje také žádný způsob, jak odstranit samotné oznámení dříve. Po uplynutí dvou týdnů se upozornění znovu zobrazí pouze v případě, že přejdete na baterii, fotoaparát nebo displej v aplikaci Nastavení.

×

Splátková kalkulačka ESSOX